V Ý M Ě N A – O L E J Ů, P R O V O Z N Í C H * K A P A L I N

 

Motorové oleje chrání motor vašeho vozu

Výměna oleje patří k základním povinnostem každého motoristy. Motorové oleje promazávají jednotlivé části motoru, čímž jej chrání a zajišťují mu delší životnost. Proto je v zájmu každého majitele motorového vozidla navštěvovat v patřičném intervalu autoservisy a olej ve svém vozidle vyměňovat.

Motorové oleje kromě toho, že nezanedbatelně zvyšují životnost vašeho motoru, umožňují také náležitě využít optimální výkon vašeho vozu. Ať už jde o osobní automobil, SUV, 4×4 nebo motocykl, navštěvovat autoservis a provádět pravidelné výměny se prostě vyplatí.

Výměnu oleje zaznamená náš technik prostřednictvím moderních diagnostických zařízení do řídící jednotky vozidla.

 

Motorové oleje vyrábí mnoho výrobců a lze jen spekulovat, který z nich je nejlepší. Spíše než výrobce je ale u olejů důležitá jejich specifikace.  Při výměně oleje v autoservisu, mechanik zajistí doplnění vhodného oleje podle specifikace výrobce a požadavku výrobce  automobilu.  Předně je třeba pamatovat na to, že motorové oleje pro dieselové motory se v žádném případě nesmí používat pro motory benzínové, a naopak. Autoservisy  a jejich vyškolení technici vám rádi poradí, který olej bude vhodný právě pro váš vůz. nabízí kompletní řadu olejů, od minerálních přes polosyntetické až po syntetické.

 A nezapomeňte, že kontrolovat hladinu a kvalitu provozních kapalin (popř. provádět jejich výměnu) je potřeba nejen u motorového oleje!

I když Váš vůz není zrovna FERRARI !